E-Ticaret

E-Ticaret Ucuza Kargo Gönderme

E-ticaret sitelerinde ki en önemli konulardan bir tanesi de kargo gönderimleridir. Yeni yılın gelmesi ile birlikte kargo fiyatlandırmalarında da zam yapılması e-ticaret sektöründe ki bir çok girişimcinin de canını sıkmış durumda. Peki e-ticaret sitelerinde ucuza kargo gönderme sağlanabilir mi? Ucuz kargo gönderimleri mevcut mu?

E-ticaret sitelerinin en önemli konularından bir tanesi olan kargo gönderimleri son yıllarda halen güncelliğini korumakta. E-ticaret sektörüne giriş yapacak bir çok kişi kargo gönderimlerinden rahatsız olsa da bir çok kişi ise bir firma ile mevcut bir rakamda anlaşarak sürekli olarak devam etmektedir. Peki anlaşmalar nasıl gerçekleşmekte? E-ticaret siteleri için kargo anlaşmaları süreci nasıl işliyor?

E-ticaret sektöründe yer alan bir çok esnaf ve girişimciler kargo gönderimleri için belirli firmalar ile çalışmaktadır. E-ticaret sektöründe yer alıyorsanız sektörde yer alan kargo firmaları ile ilk etapta bir ön görüşme gerçekleştirmeli ve kargo firmasının uygun kargo gönderimleri için şartları öğrenmeniz gerekmektedir. Bir çok kargo firması e-ticaret sektöründe yer alan girişimcilere ne kadar çok kargo gönderimi sağlanırsa o kadar uygun maliyete gönderebileceklerini iletmesi ile beraber bu görüşmeleri sözleşmeye döktüklerinde ise belirli bir rakamın altına inmemenizi istemektedirler. Kargo firmaları haftalık ya da aylık minimum gönderim rakamları istemektedir. Bu noktada sektöre yeni giriş yapan e-ticaret firmaları daha ilk zamanlardan kargo ile anlaşmazlık yaşarken alternatif kargo gönderimleri aramaktadırlar.

Online Pazar Yerleri

Ucuza Kargo Gönderme İçin Alternatif Yer: Online Pazar Yerleri

E-ticarette yer alan bir çok mağaza alternatif Pazar yerlerine de online mağazalar açarak müşteri yelpazesini arttırmak istemektedirler. Alternatif Pazar yerlerinde bulunan kargo gönderim fiyatları ise bireysel gönderimlerinizden daha uygun rakamlara gelmektedir. Bu noktada hatta Pazar yerleri üzerinden yapılacak satışlarda kargo ücretini alıcı öder kısmını seçmeniz ile birlikte kargo gönderim fiyatı biraz daha uygun rakamlara gelecektir.

Alternatif Pazar yerlerinde açacağınız mağazalar ile birlikte uygun kargo gönderimleri avantajlarından faydalanabilirsiniz. Bir çok Pazar yerinde sektörde yer alan dev kargo firmaları anlaşmalarını görebilir ve sadece küçük bir kod ile birlikte hızlı kargo gönderimleri sağlayabilirsiniz.

Ucuza Kargo Gönderimi Alternatif Pazar Yeri: Shopier

İnternet üzerinden satış yapacağınız yerlerden birisi olan Shopier son zamanlarda adını oldukça duyurmuş aracı ödeme sistemlerinden bir tanesi. Shopier üzerinden mağaza açarak dijital ürün ve reel ürünlerinizi satabilirsiniz. Shopier firmasının anlaşmalı kargo fiyatlandırmaları da mevcuttur. E-ticaret sitelerin de ki yerlere oranla Shopier firmasının kargo anlaşmaları biraz daha uygun olup bir çok kişinin de son zamanlarda Shopier üzerinden kargo gönderimi sağladığını söylememiz gerekiyor. Ucuza kargo gönderimi yapmak isteyen e-ticaret site sahiplerinin Shopier firmasına üye olarak detaylı olarak kargo gönderimi için gerekli şartları öğrenebilirler.

E-ticarette en önemli olaylar ödeme koşulları ve şüphesiz kargo gönderimleridir. Müşteriler bir çok e-ticaret sitesinde güvenli bir ödeme sistemi ile birlikte hızlı kargo teslimatı istemektedir. Bir çok noktada girişimciler bu noktada tıkanmış olsa da kargo gönderimleri için en uygun yolları aramaktadırlar. Firmalar ile haftalık, aylık kargo gönderim rakamlarında anlaşamayan bir çok e-ticaret sitesi internet üzerinden kampanyalı kod arayışına düşmeleri ile beraber alternatif Pazar yerlerinden satış yaparak uygun kargo gönderimlerini tercih etmektedirler.

Ucuza Kargo Gönderme
Ucuza Kargo Gönderme

Kargo Gönderim Ücretleri Desiye Göre Değişmekte

E-ticaret sektöründe bulunan girişimcilerin dikkat edeceği en önemli konulardan bir tanesi de ürünlerin paketlenmesidir. Ürünlerini doğru bir şekilde paketleyen satıcılar, gönderim ücretlerinin desi rakamlarına göre değiştiğini de bilmektedirler. Sürekli olarak farklı desilerde ürün gönderiyorsanız belirli bir desi oranında kargo firmalarıyla anlaşma yapabilir ve sürekli olarak gönderimlerinizde daha uygun rakamlar alabilirsiniz. Kargonun kilosu yükseldikçe kilo fiyatı yaptığınız anlaşmaya göre aynı oranda düşmektedir.

Kargo Gönderiminde Taahhütsüz Anlaşma

Girişimcilerin çoğu taahhütsüz anlaşmalara göz atmaktadır. Taahhütsüz anlaşmalar e-ticaret sektöründe olan bir çok satıcı için avantajlı durumda iken dezavantaj durumuna da sokabilir. Bir çok firma belirli zamanlarda kargo kampanyaları yapmaları ile beraber eğer gönderim rakamlarınızdan memnun olmaz ise tek taraflı olarak anlaşmayı bozabilme yetkilerine de sahipler. Aynı noktada satıcının da belirli hakları bulunmaktadır. Kargo gönderiminde yapacağınız taahhütsüz anlaşmalar kargo gönderim rakamlarınızı ciddi oranlarda değiştirecektir.

 

Etiketler

Admin

Yıllardan beri seo, dijital pazarlama ve e-ticaret sektörlerinden edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için paylaşıyorum. Beni instagram veya facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı