E-Ticaret

E-Ticaret Satış Arttırma Yöntemleri

E-Ticaret siteniz var, başarılı olmak istiyor, ürünlerinizi daha hızlı bir şekilde yayılması ve satış potansiyelinizin hızlı bir şekilde artmasını istiyorsunuz. Bunun için bir takım yollar mevcut. Şimdi sizler için bu yolları araştırdık, sizler için e-ticaret satış arttırma yöntemleri nelerdir onları listeler halinde yazdık.

E-Ticaret Satış Arttırma Yöntemleri

Hızla gelişen teknolojiyle birlikte Dijital mağazalarında ön plana çıktığını ifade edebiliriz. Hem mevcut trafiğini arttırmak ve trafiğin artmasıyla birlikte geri dönüşümlerinin daha fazla artmasını sağlamak istiyor. İş bu duruma geldiğinde mutlaka bir stratejik plan çizelgemizin olması gerekiyor.

En iyi pazarlama tekniği olan mevcut ürünü en iyi şekilde pazarlama yöntemleri üzerinde ilerlemek son derece önemli olmaktadır. Bizlere bu manada yardımcı olacak fikirler, pazarlama teknikleri ve e-ticaret araçları üzerinde bir takım değişiklikler yapılması sistemin pazarlama tekniğine yönelik geliştirilmesi gerekiyor. Bunun için sizlere bir takım işlemler söyleyeceğiz. Tüm bu işlemleri yaparken haftalık raporlar tutarak analizler edebilirsiniz. Böylece yapılan işlemlerin bir önceki işleme göre ne derece etki yarattığını görebilme durumunuz olacaktır.

Öncelikle yapılması gereken işlemleri sizlere maddeler halinde sunalım.

 1. E-Ticaret sitesi oluşturun.
 2. Facebook Hesabı,
 3. Instagram Hesabı,
 4. Pinterest Hesabı,
 5. Mevcut E-Ticaret platformlarına üye olmak.
E-Ticaret Satış Arttırma Yöntemleri
E-Ticaret Satış Arttırma Yöntemleri

E-Ticaret Pazarlaması

Artık günümüzde pek çok e-ticaret pazarlamasına soyunan kişiler, trafiği dijital mağazalara yönlendirerek işlem yapmaktadır. Mevcut trafiği de ödeme yapmış olan müşteriler üzerinden dönüşüm sağlamak ve ödeme yapmış olan müşterilere ekstra indirimler, promosyonlar sağlayarak elinde tutmaya çalışmaktadır. Bu işlem kısacası bir taktik işlemidir. Artık bu işlemleri yapmak yerine, müşteri kaçmaması ve mevcut müşteriyi elimden kaçırmamak için promosyonlar için vakit harcayacağımıza farklı bir işlemler yapmak en doğrusu olacaktır.

 • Web sitemizi e-ticaret platformlarına entegre etmek.
 • Google Adwords reklamları vermek,
 • Ürünler için kampanyalar yapılması,
 • Sosyal Medya platformları sayesinde daha fazla kitleye ulaşmak,
 • Sosyal Medya reklamlarıyla marka olma yolunda emin adım atmak.

Web Sitemizi Ticaret Platformlara Entegre Etmek

Artık günümüzde pek çok kişi, gittigidiyor, n11, trendyol ve benzeri gibi pek çok ürün satışı yapan global platformlar üzerinde ürünlerini satarak mevcut kullanıcı kitlesinde yer alan kişiler ile işlem hacmini yukarılara taşımaktadır.

Google Adwords

Google Adwords Reklamı Satın Almak

Google üzerinde reklam vermek mantıklı. Bu işlemi yapmak hem etkili hem direk çözüm olabilir. Çünkü aranma hacmine göre çıkan bu reklamlar sizlere direk doğrudan etki sağlamış olacaktır. Böylece ürünün Pazar reklamı hızla yaygınlaşarak sizlere ek kazanç kapısı oluşturabilir.

Ürünler İçin Kampanyalar Yapılması

Mevcut satacağınız ürün ve ürünler için gerek web siteniz üzerinden, gerekse paylaşımını yapmış olduğunuz sosyal mecralar üzerinden kampanyalar yaparak, ekonomik boyut seviyesini minimize etmek, sürümden kazanabilme imkanını sizlere sunacaktır. Böylece ürünleri tek başına almak isteyen kişiler için, birden fazla ürünü satın almaya çalışan kullanıcılar ile karşılaşabilirsiniz. Böylece hem web siteniz üzerinde çoğul kullanıcılar ile işlemlere başlamış olacak, hem de üst kısımda bahsini etmiş olduğumuz e-ticaret sitenizin aktif olarak incelenmesini de sağlamış olacaksınız. Verdiğiniz Google Adwords reklamları sayesinde günlük olarak sitenize ek trafik çekerek, aranmasını istediğiniz kelime oranında da web sitenizin ön sıralama gelmesinde de büyük bir adım atmış olacaksınız. Tüm bu işlemlerin neticesinde yapacağınız ekstra kampanyalar ile müşteri memnuniyetini sağlayarak kısa zamanda hedeflenen kitleye ulaşmış olacaksınız.

Sosyal Medya Desteği İle Tavan Yapmak

Günümüzde hızla gelişen teknoloji, bizleri sosyalist birer insan haline dönüştürdü dersek yanlış söylememiş oluruz. Çünkü günün büyük bir kısmını gerek cep telefonlarımızdan, gerekse mevcut evimizde ki internet bağlantıları sayesinde artık çok daha fazla kullanıcıya hitap edebileceksiniz. Günümüzün en popüler sosyal medya aracılığı ile satış pazarlamasını yapmak oldukça basittir. Çok az miktarlarla çok fazla kullanıcı kitlesine ulaşmak son derece basit bir işlem gibi gözükmüş olsa da sosyal medya platformlarınızı yönetmek için bir uzman kişiye ihtiyacınız olacaktır. Çünkü günün belli başlı saatlerinde yapılan işlemler ile farklı zamanlar diliminde yapılan işlemlerin dönüşüm oranları aynı olmamaktadır. Kullanıcıya yönelik yapılacak işlemler ile sosyal medya uzmanı bir arkadaş ile işlemi yaptırmak sizlere çok daha fazla bir kazanç sağlayacaktır.

Gelelim işin mantık kısmına. Buyurun birlikte inceleyelim.

 1. Sosyal Medya hesabı açmak
 2. Sosyal Medya uzmanı ile bu hesapları yönetmek
 3. Sosyal Medya sitelerinize reklamlar satın almak.
 4. Mevcut satacağınız ürün ve pazarlamalar ile ilgili sayfalardan tanıtım almak.
 5. Instagram, Facebook, Pinterest ve benzeri sosyal medya platformları için takipçi sayısının artmasını sağlamak.

Tüm bu işlemlerin yapılmasına müteakip, sizlerin istekleri doğrultusunda oluşan takipçileriniz artık ürünlerinizden anlık olarak haberdar olacak. Paylaşımlarınız hoşuna gidiyorsa, paylaşımlarınızı takip ettirecek kişilere yönelterek ağ seviyenizin üst seviyelere çıkmasını sağlayabilirsiniz. Böylece sizlere geri dönüşüm sağlayacak olan müşteri ağınızın isteklerini sağlayabilecek düzenli bir e-ticaret platformu olabildiğinizi sağlamak gerekiyor.

E-Ticaret Sitenizin Sepet Kısmını İncelemeye Alın

Ürünlerinizin satımı sırasında sepete ekle bölümü koymak, mevcut kullanıcıların sitenize hem üye olmasını sağlayabilir. Hem de mevcut müşteri portföyünüzü daha hızlı bir şekilde yükselmesini sağlayabilirsiniz. Ürünlerinizin hangileri çok daha fazla talep ediliyor, hangileri fazla talep edilmiyor, hangi ürünler alınmaktan vazgeçiliyor şeklinde pek çok bilgiye erişim sağlayabilirsiniz. Böylece hangi ürünlere daha fazla yer vermeniz gerekiyor, hangi ürünleri sitenizde daha az yer vermeniz gerektiğini daha hızlı bir şekilde takip edebilir bu doğrultu da da bir başarı elde etme şansınızın daha yükseğe çekebilirsiniz.

E-Ticaret Satış Arttırma Yöntemleri
E-Ticaret Satış Arttırma Yöntemleri

E-Posta Abonesi Yakalamak

Üst kısımda başarılı bir e-ticaret sahibi olmak adına kullanıcıları sitenizde daha fazla tutmanız gerektiğinden bahsettik. Bunun için gerek sosyal medya desteği, gerekse ücretli adwords reklamları da dahil olmak üzere pek çok konu üzerinde açıklamalarda bulunduk. Tüm bu işlemleri daha da başarılı kılmak adına gelen kullanıcılarınıza üyelik hizmeti sunmalı, mevcut üyeliğinde kayıt edilmiş olan e-postalarına abone olma imkanı sunabilirsiniz. Böylece artık sitenize eklemiş olduğunuz ürünler ile ilgili tüm bilgiler, kişilerin e-posta adreslerine otomatik olarak gönderilmiş olur. Böylece yeni eklenen ürünlerden haberdar olan kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda sitenize giriş yaparak temin etme imkanından da yararlanmış olabilirsiniz. Unutmayın, her bir yapılan işlem birbirlerini tetiklemektedir. Böylece kitle seviyeniz her geçen gün daha da artarak markalaşma yolunda emin adımlarla gitmenin keyfini yaşamış olursunuz.

Sizler için yazımızın başında haftalık olarak raporlar tutun demiştik. Yapmış olduğunuz her bir işlemleri haftalık periyotlara yayın. Her hafta yapılan işlemler sonucunda raporlarınıza göz gezdirin. Yapılmış olan işlemlerin hangisinde başarı sağlamış, hangisinde başarısız olunmuş bunları kayıt altına alın. Sizlere tavsiyemiz, başarılı olan işlemlerin üzerinde daha fazla tutunarak, kazanç kapınızı daha da arttırabilir, bu işlemler neticesinde marka olma yolunda da hızlı bir şekilde ilerlemiş olursunuz. Tüm bu işlemler test edilmiş, analiz edilmiş, sabırla beklenmiş ve sonunda başarılı olma ihtimalinin en yüksek derecelerine sahip olmuş olan işlemleri sizlere aktarmış bulunmaktayız. Merak etmiş olduğunuz unsurları bizlere yorum atarak, editörlerimiz tarafınca kafanızda yer edinmiş olan sorulara da yanıt bulabilirsiniz.

E-Ticaret Satış Arttırma Yöntemleri adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. E-Ticaret ile ilgili sitemizden daha fazla yazı bulabilirsiniz.

Etiketler

Admin

Yıllardan beri seo, dijital pazarlama ve e-ticaret sektörlerinden edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için paylaşıyorum. Beni instagram veya facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı