E-Ticaret

E-Ticaret İçin Sanal Pos Firmaları

E-ticaret son yılların en fazla büyüyen ve ilgi duyulan sektörlerinden birisi haline geldi. Peki e-ticaret sitesi açtıktan sonra internet üzerinden ödemeleri nasıl alabilirsiniz? E-ticaret için alternatif sanal pos firmaları bulunuyor mu? E-ticaret sitelerinde ödeme kolaylığı nasıl sağlanmakta? İşte e-ticaret siteleriniz için alternatif sanal pos firmaları…

E-ticaret siteleri için güvenilirlik en önemli husustur. Bir çok e-ticaret sitesinde kapıda ödeme olmaması ile beraber kredi kartı ve havale ödeme çeşitleri bulunmaktadır. Bu noktada bir çok internet sitesi için güvenilirlik sorunları yaşanırken bir çok internet sitesi ise güvenilir alternatif e-ticaret sanal pos firmaları ile birlikte bu sorunu aşmış durumdadır.

Sanal Pos Firmaları

Bir çok e-ticaret sitesinin kullandığı PayTR ile tanışın

Sanal Pos Firması PayTR

E-ticaret sektöründe ki bir çok internet sitesi kredi kartı ve banka kartı ödemeleri için PayTR firmasını kullanmaktadır. Sektörde en çok kullanılan sanal pos firmalarından birisi olan PayTR kolay kullanımı ve düzgün ara yüzü ile birlikte bir çok müşteri tarafından sevilmekte ve güven sorunu yaşanmayacak bir sanal pos firmalarından bir tanesidir.

Aracı ödeme alan firmalar arasında en iyi firma olan PayTR firması BDDK tarafından da yetkili kılınmış bir sistemdir. Devlet destekli sanal poslar bir çok e-ticaret sitesi için en önemli seçim maddelerinden birisi olurken alınacak komisyon oranları da seçim yapılırken göz önünde bulundurulan seçeneklerden bir tanesidir.

Son yılların en yükselişteki sanal pos firmalarından birisi: İyzico

İyzico

E-ticaret için alternatif sanal pos arayışlarında ki diğer en önemli duraklardan bir tanesi ise iyzico firmasıdır. İyzico firması en hızlı büyüyen ve yaygınlaşan sanal pos firmalarından bir tanesi olarak günümüzde etkisini halen sürdürmektedir. İyzico kullanan e-ticaret siteleri için en önemli etken de müşteriler için sundukları kampanyalar ve diğer firmalara oranla biraz daha uygun komisyon rakamları almasıdır. Son zamanlarda gelen habere göre de iyzico alt yapısı ile çalışan sitelerde artık yurtdışı dövizli ödemeler de artık kabul edilmeye başlanmıştır. Son yılların en fazla çıkış gösteren sanal pos firmalarından birisi olan İyzico günümüzde de bir çok e-ticaret sitesinde kullanılmakta ve gelişimini sürdürmekte.

Taksitli alışverişler için en büyük tercih: PayU

Payu

E-ticaret sitelerinde sanal pos seçimi yaparken sektörünüze göre firmaları kategorize etmek aslında sizler için daha iyi bir durum sağlayacaktır. Öyle olacak ki eğer teknolojik ve tekstil ürünleri satışı sağlıyorsanız Payu firmasını kullanmanız sizler için daha iyi olacaktır. Payu firması bilindiği üzere bir çok ürüne yaptıkları taksitlendirmeler ile bilinmekte ve bir çok e-ticaret sitesinin de ilk tercihi olmuştur.

Sağladığı avantajlı komisyonlar ile bilinen Payu firması bir çok e-ticaret sitesine güvenli ödeme imkanları sunmaktadır. Diğer firmalara oranla daha az duyulan sanal pos firmalarından birisi olsa da bir çok dev markaların ödeme alt yapısını düzenlemektedir.

Tüm kredi kartlarını en kısa süre içerisinde sağlayan sanal pos firması: İPARA

İPARA

Yukarıda ki listemizin dışında bir diğer ödeme aracısı olan İpara firması son yıllarda ki etkinliğini son derece arttırmış ve sektörde bilinen sanal pos firmalarından birisi haline gelmiştir. Öyle olacak ki sektörde yer alan bir çok kredi kartına ve banka kartlarına ait sanal poslara bir gün içerisinde sahip olmakta ve tüm sanal poslarda tek çekim ve taksitli satış seçenekleri ile öne çıkmaktadır.

İPARA sunduğu seçenekler ile müşterilere kendi kredi kartları ve banka kartlarının sanal poslarını sunması ile beraber bir güven alt yapısı oluşturmaktadır. Müşterilere sağlanılan güven ile daha doğru alışveriş yapılmasına da olanak sunmaktadır. Tek bir entegrasyon ile birlikte sektörde ki en büyük 7 banka sanal poslarına ulaşılması ise İPARA firmasını diğer firmalara oranla biraz daha öne sürmektedir.

E-ticaret siteleri için şüphesiz en önemli sorunlarından birisi ödeme kısmıdır. Müşterilerin ödeme sayfalarında şüpheye düşmemeleri adına bir çok sanal pos firması güncelleştirmeler ve etkinlikler yapmakta fakat günümüzde halen bir çok dolandırıcılık olayından sonra bunu gerçekleştirebilmek halen oldukça zordur. Bu noktada bu yazıda hazırlanılan listede ki sanal pos firmaları güvenilirliğini kanıtlamış ve sektörde en çok bilinen alt yapılardan bir tanesi olarak devam etmektedir.

Admin

Yıllardan beri seo, dijital pazarlama ve e-ticaret sektörlerinden edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için paylaşıyorum. Beni instagram veya facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı